مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • انعقاد تفاهم نامه با سلامتکده طب سنتی قلب توس مشهد

   کد: 12008
   ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
   تعداد بازدید: 182
   مشهد/ مرکز خدمات حوزه علمیه استان خراسان رضوی با هدف احیا و حمایت از طب سنتی با سلامتکده طب سنتی قلب توس تفاهم نامه همکاری منعقد کرد.
   انعقاد تفاهم نامه با سلامتکده طب سنتی قلب توس مشهد

   سابقه طب سنتی در ایران قدمتی چند هزار ساله دارد و کتاب‌های دانشمندانی همچون زکریای رازی و ابن‌سینا در این زمینه از شهرت بسزایی برخوردار است تا جایی که قریب به 500 سال در دانشکده‌های اروپایی و آسیایی تدریس می‌شده است.
   طب سنتی مجموعه‌ای از علوم نظری و عملی است که در تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری‌های جسمی و روحی به کمک ما می‌آید و بر چهار طبیعت مزاج انسان یا اخلاط اربعه بوده ازجمله: بلغم، صفرا، سودا و خون و نیز گرمی و سردی مزاج و با توجه به نوع مشخصات بیمار، فرد درمان استوار است.
   همه این عوامل دست‌به‌دست هم داده تا معاونت سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات خراسان رضوی در این زمینه اقدامی مؤثر انجام دهد و با بازدید و بررسی خدمات سلامتکده طب سنتی قلب توس تفاهم‌نامه‌ای با آن سلامتکده منعقد کند.
   حجت‌الاسلام صادقی فر معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات استان در گفتگو با روابط عمومی این مرکز، تقاضای بالای طلاب و عدم پوشش بیمه تکمیلی درزمینهٔ حمایت از طب سنتی را از علل انعقاد این تفاهم‌نامه می‌داند و می‌گوید: طبق تفاهم‌نامه با سلامتکده طب سنتی قلب توس طلاب می‌توانند با ارائه معرفی‌نامه، از خدمات طب سنتی این مرکز با 50 درصد تخفیف استفاده کنند.
   وی ویزیت پزشک، حجامت، زالو درمانی، فصد، طب سوزنی و دیگر اعمال یداوی را ازجمله خدمات ارائه‌شده در این سلامتکده می‌داند و ادامه می‌دهد: این سلامتکده تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی فعالیت می‌کند و متخصصین طب سنتی آن مدرک پزشکی عمومی و طب رایج را از دانشگاه علوم پزشکی دریافت کرده‌اند و دوره‌های تخصصی طب سنتی را در دانشگاه‌های طب سنتی و مکمل کشور گذرانده‌اند.
   حجت‌الاسلام صادقی فر استقبال خوب طلاب از این طرح را مثبت ارزیابی کرد و گفت: تاکنون بیش از 200 نفر از طلاب جهت دریافت معرفی‌نامه به مرکز خدمات مراجعه کرده‌اند و معاونت سلامت مرکز خدمات استان هم به‌صورت مستمر نسبت به کیفیت ارائه خدمات از این مرکز بازدید و سرکشی به عمل می‌آورد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.