مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی در جمع طلاب مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) مشهد:

   عالم شدن و علم‌آموزی حدومرز ندارد/ همت و اراده لازمه موفقیت در طلبگی است

   کد: 12005
   ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
   تعداد بازدید: 91
   مشهد/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری با تأکید بر اینکه عالم شدن و علم‌آموزی حدومرز ندارد، گفت: طلاب باید با داشتن همت و اراده به دنبال هدف و آینده خود باشند و با نگاه به هدف، نقشه راه خود را تعیین و برای رسیدن به آن تلاش کنند.
   عالم شدن و علم‌آموزی حدومرز ندارد/ همت و اراده لازمه موفقیت در طلبگی است

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین حائری مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان، حجت الاسلام اسماعیلیان معاون خدمات فرهنگی و رفاهی و خانم کمالی نیا مسئول واحد بانوان این مرکز با حضور در مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) مشهد با اساتید و طلاب این مدرسه دیدار و گفتگو کردند.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری در این دیدار با اشاره به حدیث امام صادق (ع) «أَلْعِلْمُ نُورٌ یَقْذِفُهُ اللّه‏ فِی قَلْبِ مَنْ یَشآءُ» به‌ضرورت علم‌آموزی تأکید کرد و افزود: مهم‌ترین فکر و راهی که مسیر انسان را روشن می‌کند نور علم و معرفت است.
   وی بابیان اینکه علم داشتن و علم‌آموزی سبب ارزش انسان است، گفت: همه انسان‌ها با مرگ خود نابود می‌شوند اما علما و بزرگان دین راه و نامشان همچون ستاره‌ای است که همیشه ماندگار است.
   مدیر مرکز خدمات استان با تأکید بر مدیریت عمر و وقت در دوران جوانی ادامه داد: انسان‌ها می‌توانند از عمر خود به‌خوبی استفاده و بهره‌برداری کنند همان‌طور که میلیاردها دانه شن در کف دریا قرار دارد، اما از میان میلیاردها دانه شن تعداد محدودی در دل صدف قرار می‌گیرند و تبدیل به مروارید می‌شوند.
   همت و اراده، لازمه موفقیت در طلبگی است
   وی با تأکید بر اینکه عالم شدن و علم‌آموزی حدومرز ندارد، گفت: طلاب حوزه‌های علمیه باید با داشتن همت و اراده به دنبال هدف و آینده خود باشند و با نگاه به هدف، نقشه راه خود را تعیین و برای رسیدن به آن تلاش کنند.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری در ادامه با اشاره به اینکه طلاب حوزه‌های علمیه باید با نگاه به آینده و استفاده از لحظات عمر، در مسیر طلبگی خود گام بردارند، به‌ضرورت ارتباط با جوانان و نوجوانان و پاسخ عالمانه به شبهات تأکید کرد و افزود: امروزه یکی از مهم‌ترین شگردهای دشمن ایجاد شبهه در بین جوانان است.
   عالم شدن، هدف طلاب
   وی در پایان بابیان اینکه طلاب حوزه‌های علمیه با هدف عالم شدن در مسیر خود گام بردارند، به عمیق بودن در دروس تأکید کرد و ابراز داشت: پاسخگویی به شبهات و اشکالات مطرح‌شده، یکی از وظایف طلاب و روحانیان حوزه‌های علمیه است.
   گفتنی است، ارائه گزارشی از فعالیت‌های مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان، پاسخگویی و پیگیری مشکلات طلاب از دیگر برنامه‌های این دیدار بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.