مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه:
   فرزندان را از خانه با مکتب اهل‌بیت(ع) آشنا کنیم/ احیای امر اهل‌بیت(ع) وظیفه همه شیعیان است
   کد: 11628
   ۱۳۹۶/۰۷/۰۱
   آیت‌الله استادی با بیان اینکه یکی از وظایف ما این است که مکتب اهل‌بیت(ع) را در خانه به فرزندانمان منتقل کنیم گفت: باید در منزل ما مشخص باشد که عاشورا و یا ولادت پیامبر(ص) است؛ ما نباید تنها به رسانه‌ها اکتفا کنیم بلکه فرزندان باید از خانه با مکتب اهل‌بیت(ع) آشنا شوند.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، آیت‌الله استادی صبح امروز در دومین روز از ماه محرم در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در نمازخانه مرکز خدمات با اشاره به اهمیت عمل در روایات گفت: در روایات داریم از کسانی نباشید که خیال می‌کنند ایمان کافی است، بلکه در کنار ایمان عمل هم لازم است.
   وی گفت: در کنار ایمان، ولایت و محبت، عمل هم باید باشد، وسوسه است که کسی خیال کند بی‌عمل به‌جایی می‌رسد.
   دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: احیای امر اهل‌بیت(ع) یکی از مسائلی است که آن را از هر شیعه و محب اهل‌بیت خواسته‌اند و تعدد روایات نشان می‌دهد که این امر یک وظیفه است.
   وی بیان کرد: امام باقر(ع) فرمودند در خانه‌هایتان به دیدار یکدیگر بروید که این کار باعث حیات امر ماست، رحمت خدا بر آن بنده‌ای که امر ما را احیا کند.»
   وی گفت: امام صادق(ع) فرمودند «همدیگر را ملاقات کنید و حدیث ما اهل‌بیت(ع) را بگویید، پس به‌درستی که به‌وسیله حدیث قلب‌های زنگ زده جلا پیدا می‌کند.»
   وی گفت: امام رضا(ع) فرمودند «هر کس در مجلسی بنشیند که در آن امر ما احیا می‌شود دلش در روزی که دل‌ها می‌میرند، نمی‌میرد.
   دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه یکی از وظایف ما این است که مکتب اهل‌بیت(ع) را در خانه به فرزندانمان منتقل کنیم گفت: باید در منزل ما مشخص باشد که روز عاشورا و یا ولادت پیامبر(ص) است؛ ما نباید تنها به رسانه‌ها اکتفا کنیم، بلکه فرزندانمان باید از خانه با مکتب اهل‌بیت(ع) آشنا شوند.
   وی گفت: امام صادق(ع) فرمودند «اگر عده‌ای دور هم جمع شوند و یاد خدا و اهل‌بیت(ع) در بین آنها نباشد آن مجلس برای آنها حسرت خواهد بود.»
   وی گفت: امام رضا(ع) فرمودند «خدا رحمت کند کسی که امر ما را احیا کند؛ علوم ما را یاد بگیرد و به مردم یاد بدهد.»
   دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه ابراز داشت: کلمات اهل‌بیت(ع) مطابق با عقل و فطرت است و هر جا گفته شود مورد قبول واقع می‌شود چون با فطرت مردم می‌سازد.
   وی گفت: اینکه می‌گویند دنیا تشنه معارف اهل‌بیت(ع) است به این معنی است که معارف اهل‌بیت(ع) با فطرت مطابق است و مردم هم فطرت دارند و اگر ما این معارف را درست بیان کنیم مردم می‌پذیرند.
   وی بیان کرد: اگر ما طلبه‌ها روایات اهل‌بیت(ع) را به‌درستی برای مردم بیان کرده و به آنها نیز عمل کنیم مردم این کلمات را می‌پذیرند.
   آیت الله استادی گفت: حرف هرقدر خوب باشد ولی از کسی شنیده شود که خود اعتنا نمی‌کند نمی‌توان انتظار داشت که دیگران به آن عمل کنند.

   شایان ذکر است، مراسم سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) همراه با قرائت دعای پرفیض زیارت عاشورا و سخنرانی آیت الله استادی از روز شنبه اول مهر ماه از ساعت:15 7 الی 8:30 صبح در نمازخانه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

    فایل پیوست
    
   1-
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.