مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • رئیس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه:

   نخبگان می‌توانند ارتباط بین نسل‌های مختلف انقلاب را فراهم سازند

   کد: 11541
   ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
   تعداد بازدید: 100
   حجت الاسلام و المسلمین عماد گفت: استعدادهای برتر می‌توانند با ورود به بدنه‌های گفتگویی، اندیشه ورزی، مبناسازی و فکر سازی جامعه راهی برای برقراری ارتباط بین نسل‌های مختلف انقلاب پیدا کنند.
   نخبگان می‌توانند ارتباط بین نسل‌های مختلف انقلاب را فراهم سازند

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، حجت الاسلام و المسلمین عماد در اولین صمیمی استعدادهای برتر حوزه علمیه قم با رئیس مرکز خدمات با اشاره به اهمیت رعایت زهد در زندگی گفت: داشتن زهد در زندگی سرمایه ارزشمندی است که باید آن را حفظ کنیم؛ هر سال زندگی همراه با زهد در زمان اوج علمی به اندازه چندین سال عمر ارزش دارد.
   وی بیان کرد: می توان زیستی مناسب و زاهدانه داشت و در عین حال با رعایت اصول اخلاقی الگویی برای جامعه بود.
   رئیس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه گفت: امروز نسل‌های اول و دوم انقلاب به لحاظ سنی یک موانع عاطفی برای برقراری ارتباط با جوانان معاصر که پایه‌های اصلی نظام و انقلاب هستند دارند.
   وی افزود: استعدادهای برتر می‌توانند با ورود به بدنه‌های گفتگویی، اندیشه ورزی، مبناسازی و فکر سازی راهی جامعه برای برقراری ارتباط بین نسل‌های مختلف انقلاب پیدا کنند و این افراد باید به‌صورت جدی حمایت شوند.
   حجت الاسلام و المسلمین عماد به طرح هدایت تحصیلی اشاره کرد و گفت: در این طرح همه ابعاد علمی، اخلاقی، تربیتی و زیستی نخبگان مورد کنترل قرار می گیرد و بدون اینکه نیاز به ابراز باشد مورد حمایت قرار می‌گیرند.
   وی تصریح کرد: در طرح استاد راهنما، هر 5 یا 8 طلبه زیر نظر یک استاد برجسته که از نظر علمی در ترازی فراتر از استادهایی هستند که با آنها درس دارند، قرار می‌گیرند و در ماه یک یا دو جلسه بین آنها برگزار می‌شود.
   رئیس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه گفت: به دنبال فراهم کردن زمینه آموزش و تدریس نخبگان حوزه هستیم و ان شا الله در جلسه با مدیر حوزه این خواسته‌ها به تفسیر مطرح خواهد شد.
   وی عنوان کرد: یکی از اهداف ما این است که بین استعدادهای برتر حوزه و جامعه نخبگانی دانشگاهی که در عرصه‌های مختلف فعالیت می‌کنند و نهادهای ذی‌ربط پیوند خوبی برقرار کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.