مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب استان همدان برگزار شد

   کد: 10634
   ۱۳۹۶/۰۲/۲۴
   همدان/ دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان همدان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شد.
   دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب استان همدان برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان همدان، دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل اداره راه و شهرسازی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نماینده اوقاف و امور خیریه و مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان در استانداری برگزار شد.
   مهندس عراقی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ضمن خوش‌آمد گویی و تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به اینکه مسئولیت پیگیری امور مسکن طلاب و روحانیون استان از سوی استاندار به وی واگذار شده است گفت: تمام توان خود را برای رفع مشکل مسکن طلاب و روحانیون استان انجام خواهم داد.
   وی با بیان اینکه طلاب و روحانیون جایگاه ویژه‌ای در بین مردم دارند گفت: مسکن طلاب و روحانیون باید متناسب با زی و شان طلبگی آنها باشد، لذا مسئولان وظیفه دارند برای تامین مسکن مناسب برای این قشر عزیز تلاش کنند.
   معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از مدیران اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل بنیاد مسکن خواستار همکاری و هماهنگی هر چه بیشتر و بهتر با مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان شد.
   همچنین، حجت الاسلام مظاهری مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان ضمن خیر مقدم به حضار، به همکاری ادارات و ارگان‌های ذی‌ربط با مرکز خدمات در طول این مدت اشاره کرد و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقده با بنیاد مسکن، تعدادی از واحدهای پروژه 180 واحدی شهرک مدنی بنیاد به طلاب و روحانیون تخصیص یافته است.
   مدیر مرکز خدمات استان بیان کرد: روستاهای استان همدان نیاز شدیدی به استقرار روحانی دارند و پروژه مسکن روستایی این امکان را به ما می‌دهد که به بسیاری از این نیازها پاسخ گفته و روحانیت را در روستاها مستقر کنیم.
   در ادامه جلسه، مهندس مهشیدی کارشناس مسکن مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در خصوص مسکن طلاب و روحانیون استان، مصوبات اولین جلسه‌ شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان و دستور دومین جلسه شورا را قرائت کرد.
   وی همچنین در خصوص پروژه 24 واحدی فاز یک (اساتید) همدان گفت: اقدامات در خصوص پروژه مذکور بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حال پیشرفت بوده و پروژه تا پایان ماه مبارک شعبان کلنگ زنی خواهد شد.
   کارشناس مسکن مرکز خدمات استان گفت: اقدامات لازم در خصوص اخذ زمین‌های فاز 2 و 3 در دست پیگیری بوده و به زودی گزارش این اقدامات نیز ارائه خواهد شد.
   وی در ادامه به ظرفیت‌ها و زمین‌های اداره کل راه و شهرسازی و اوقاف در شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده در صورت همکاری ادارات مذکور با استفاده از این ظرفیت‌ها بخش عمده‌ای از مشکلات مسکن طلاب و روحانیون محترم استان رفع خواهد شد.
   در ادامه جلسه، مهندس فرزانه مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به آمار به دست آمده از طرح خود اظهاری مسکن طلاب استان که از سوی مرکز خدمات اجرا شده است گفت: بر اساس آمار متقاضیان مسکن در هر شهرستان، ظرفیت‌های راه و شهرسازی در شهرستان مذکور جهت رفع نیاز متقاضیان موردبررسی قرار گرفته است و حدود یک هفته آینده اعلام خواهد شد.
   همچنین، مهندس ظفری مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ضمن ارائه آمار اقدامات صورت گرفته در خصوص اجرای تفاهم‌نامه 3 جانبه در استان و مباحث مسکن شهری و روستایی گفت: بر اساس اعلام نیاز مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان، در خصوص مسکن شهرهای زیر 25 هزار نفر و روستاهای استان، مساعدت‌ها و اقدامات لازم جهت رفع نیازهای مذکور صورت خواهد پذیرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.