مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • پروژه مسکن 96 واحدی طلاب کرمان افتتاح شد
   کد: 9396
   ۱۳۹۵/۰۹/۲۹
   کرمان/ معاون مرکز و رئیس مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون گفت: اجرای چنین پروژه‌هایی تکریم علم و مقام عالم است.
   پروژه مسکن 96 واحدی طلاب کرمان افتتاح شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان کرمان، آیین افتتاحیه پروژه مسکن 96 واحدی طلاب استان عصر روز دوشنبه 29 آذر ماه در محل پروژه برگزار شد.
   در ابتدای مراسم حجت الاسلام و المسلمین دهقانی مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان ضمن خوشامدگویی به حاضرین، توضیحاتی در خصوص این پروژه ارائه کرد.
   وی ابراز داشت: پروژه 96 واحدی طلاب استان در سال 89 شروع و عملیات ثبت نام و شناسایی متقاضیان آن حدود 2 سال به طول انجامید.
   مدیر مرکز خدمات استان افزود: در این پروژه‌ی سه‌جانبه که راه و شهرسازی استان، بانک مسکن و پیمانکار پروژه متولیان اجرای آن بودند، مرکز خدمات نقش هماهنگ کننده را بر عهده داشته است.
   مدیر مرکز خدمات استان تصریح کرد: طولانی شدن پروژه به علت مشکلات اقتصادی پیش آمده در سطح کشور بوده است که در این خصوص مرکز خدمات تمام تلاش خود را معطوف به این کرد که کمترین فشار اقتصادی به طلاب محترم وارد شود.
   حجت الاسلام و المسلمین دهقانی در خاتمه سخنان خود بر مستمر بودن فعالیت در حوزه مسکن طلاب و روحانیون اشاره کرد.
   در ادامه جلسه، حجت الاسلام و المسلمین محمودی کلایه معاون فنی مهندسی موسسه مسکن طلاب و روحانیون به سخنرانی پرداخت.
   وی گفت: ماهیّت این پروژه، مسکن مهر بوده و کلیه امور پروژه اعم از انتخاب پیمانکار، نوع مصالح بکار رفته، تزریق مالی به پروژه و ... محصول زحمات اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان است.
   وی در ادامه اظهار داشت: پس از توقف پروژه در سال 91 تغییرات جزئی در اجرای پروژه به وجود آمد که از محل آورده متقاضیان انجام شد.
   معاون فنی و مهندسی موسسه در پایان سخنان خود ضمن قدردانی از همه دست‌اندرکاران پروژه افزود: خرسندم از این که هم اکنون یک پروژه مسکن مهر قابل قبول برای طلاب استان کرمان ارائه شده است.
   در ادامه جلسه، حجت الاسلام و المسلمین اکبری معاون مرکز و رئیس مؤسسه مسکن با تغییر فضای حاکم بر جلسه و با بیان حدیثی از امام رضا (ع) با موضوع شرایط عالمان دینی در جامعه ابراز داشت: موضوع این جلسه مسکن نیست بلکه موضوع اصلی این جلسه جایگاه و مقام علم و عالم است.
   وی با بیان اینکه در حقیقت اجرای چنین پروژه‌هایی تکریم علم و مقام عالم است ابراز داشت: مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در راستای خدمت به روحانیون محترم، فعالیت‌های دیگری هم در دست اجرا دارد تا بتواند مقداری از مشکلات و دغدغه‌های طلاب و روحانیون را در مسیر تحصیل علوم دینی و تبلیغ دین کاهش دهد.
   رئیس مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون با تشکر از مسئولان استانی در اجرای این پروژه اظهار داشت: اگر همت همه مسئولان و دست‌اندرکاران نباشد نمی‌توان انتظار داشت که چنین پروژه‌هایی انجام شود از این رو این پروژه با تلاش یکایک همکاران، مسئولان ذی‌ربط و همت همه اعضای محترم، به سرانجام رسید.
   وی در ادامه عنوان کرد: در کرمان حدود 1500 طلبه متأهل فاقد مسکن داریم که برای خانه‌دار شدن این قشر باید رسالت‌ها و مأموریت‌های خود را جهادی‌تر انجام دهیم.
   وی در ادامه به ویژگی‌های پروژه پرداخت و افزود: با پیگیری‌های مکرر و شبانه‌روزی همکاران مؤسسه و مرکز خدمات استان، امکان فروش اقساطی برای متقاضیانی که تسویه حساب کرده‌اند فراهم شده است و طی چند روز آینده می‌توانند با مراجعه به بانک، مراحل فروش اقساطی خود را انجام دهند.
   رئیس مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون در پایان از کلیه عزیزانی که در به اتمام رسیدن این پروژه نقش داشته‌اند، قدردانی کرد.
   مهندس حاجی‌زاده معاون اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان نیز ضمن ابراز خرسندی از خانه‌دار شدن جمعی از فاقدان مسکن کشور تصریح کرد: از اینکه مسکن بخشی از طلاب و روحانیون به سرانجام رسیده است خوشحالی ما دوچندان است.
   وی در ادامه با اشاره به اینکه این پروژه مسکن مهر بوده است، گفت: یکی از ویژگی‌های مسکن مهر، رایگان بودن زمین آن است که با توجه به امضای قرارداد این پروژه در سال 89 این مجتمع نیز شامل این قانون شد.
   در پایان مراسم نیز دو واحد از پروژه مذکور به‌صورت نمادین تحویل طلاب محترم شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.