مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • رئیس مرکز خدمات تاکید کرد:

   طرح های مفید و ملی توسط شورای عالی سلامت مرکز ارائه شود

   کد: 8992
   ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
   معاونت سلامت/ جلسه شورای عالی سلامت با حضور رئیس مرکز خدمات و نیز 16 نفر از پزشکان متخصص و فوق تخصص در محل مرکز خدمات برگزار شد.
   طرح های مفید و ملی توسط شورای عالی سلامت مرکز ارائه شود

   به گزارش روابط عمومی معاونت سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، شورای عالی سلامت با هدف تعیین سیاست‌ها، راهبردها، برنامه‌ها و طرح‌های حفظ سلامت طلاب، روحانیون و کارکنان مرکز خدمات و خانواده‌های آنان برگزار شده است.

   در این جلسه که 10 آبان ماه با حضور رئیس سازمان نظام پزشکی استان قم دکتر قدیر و همچنین رئیس بیمارستان امام رضا علیه‌السلام و 16 نفر از پزشکان فوق تخصص و متخصص مجرب و متعهد برگزار شد، سه مقوله " سند راهبردی سلامت" ، " شناسنامه سلامت حوزویان" و موارد منع مطلق ورود به حوزه‌های علمیه" از نظر سلامت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   حجت الاسلام و المسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات پس از قدردانی از معاونت سلامت و امور بیمه‌ها به جهت فراهم آوردن تشکیل این جلسه و همچنین قدردانی از حضور پزشکان محترم و ضمن تشکر از همکاری‌های فی‌مابین و لزوم گسترش این اقدامات، به این موضوع اشاره کرد که اجرای مناسب مباحث مطرح شده، علاوه بر ثمربخشی برای مرکز خدمات، می‌تواند به‌عنوان طرح‌های مفید و برتر کشوری در سطح ملی مطرح و اجرایی شود.

   در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حسام افروز معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات پس از عرض خیر مقدم به مدعوین، به معرفی مراکز حوزوی مختلف و رسالت‌های آنان اعم از برادران، خواهران، جامعه المصطفی و  غیره و همچنین معرفی اجمالی مرکز خدمات و اهم فعالیت‌ها و رسالت‌های آن پرداخته و برنامه‌های حیطه سلامت را معرفی کرد.

   اهمیت موضوع پیشگیری قبل از درمان و رویکرد مرکز خدمات در خصوص جامه عمل پوشاندن به این موضوع از راه سنجش سلامت، آموزش و ارتقا فرهنگ سلامت و اشاره به تفاهم‌نامه با وزارت بهداشت در خصوص مقوله‌های آموزش و سنجش سلامت از دیگر مباحث مطرح شده توسط وی بود.

   در ادامه جلسه دکتر یاسی مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی مرکز خدمات، ضمن اشاره به رسالت‌های مرکز و آمار جامعه هدف تحت پوشش، به اهمیت به‌روزرسانی خدمات در همه زمینه‌ها ازجمله سلامت و لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های تخصصی اشاره داشتند.

   همچنین مدیرکل بهداشت و سلامت دکتر یوسفی فرد با اشاره به تاریخچه سنجش سلامت و شناسنامه سلامت و همچنین موارد منع مطلق ورود به حوزه‌های علمیه، توضیحاتی را مطرح و لزوم بازبینی و لحاظ نظرات کارشناسی در آن را یادآور شد.

   سپس پزشکان حاضر در جلسه به ارائه نقطه نظرات سازنده خود پرداخته و مطابق با بیانات دکتر قدیر رئیس محترم سازمان نظام پزشکی، مقرر شد هر یک از پزشکان موارد مدنظر خود را به‌صورت مکتوب به مرکز خدمات منعکس کنند.

   ناشناس
   14/08/1395  22:18
   پاسخ 0 1
   این کار دیر شروع شد ولی الحمد لله ، انشالله شاهد رسیدگی بیش ازپیش به بیماران باشیم

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.