• [ اخبار مسکن ]
  • [ اطلاعات پروژه ها ]
   -- قم

  • با حضور معاون خدمات مسکن و امور بهره برداران مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون
   از پروژه ها و زمین های اختصاص داده شده به طلاب استان فارس بازدید شد
   کد: 8940
   ۱۳۹۵/۰۸/۰۴
   مؤسسه مسکن/ در راستای حمایت از طلاب و روحانیون محترم استان فارس معاون خدمات مسکن و امور بهره برداران مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون با حضور در منطقه سلطان آباد شیراز، شهر صدرا، منطقه احمد آباد و شهرستان های جهرم، فسا و استهبان از پروژه ها و طرح های مسکن در این شهرستان ها بازدید و درصد پیشرفت آن ها را مورد ارزیابی قرار داد.
   از پروژه ها و زمین های اختصاص داده شده به طلاب استان فارس بازدید شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه های علمیه استان فارس، در راستای حمایت از طلاب و روحانیون محترم استان، مورخ 26 و 27 مهر ماه 1395 جناب آقای خان احمدی معاون خدمات مسکن و امور بهره برداران مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون با حضور در منطقه سلطان آباد شیراز، شهر صدرا، منطقه احمد آباد و شهرستان های جهرم، فسا و استهبان از پروژه ها و طرح های مسکن در این شهرستان ها بازدید و درصد پیشرفت آن ها را مورد ارزیابی قرار داد.
   در این بازدید که حجت الاسلام حسینی معاون مسکن مرکز خدمات استان فارس و مدیر امور خدمات مسکن مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون، آقای خان احمدی را همراهی می کردند در ابتدا از پروژه 10 واحدی بنیاد مسکن در منطقه سلطان آباد و پس از آن
   زمین معرفی شده به مرکز خدمات استان در شهر صدرا بازدید شد.
   سپس با حضور مسئول دفتر امام جمعه شهرستان جهرم از زمین های معرفی شده به مرکز خدمات در این شهرستان بازدید و در مورد تعداد متقاضیان مسکن، زمان واگذاری این زمین ها به مرکز خدمات استان و ارزیابی منطقه ایی آن ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
   زمین های شهرستان فسا مقصد بعدی معاون خدمات مسکن و امور بهره برداران مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون بود که در خلال آن با حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی امام جمعه شهرستان فسا دیدار و طی جلسه ای در دفتر ایشان که با حضور رئیس اداره راه و شهرسازی فسا برگزار شد، ظرفیت های این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
   حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی در این جلسه ضمن تشکر از مرکز خدمات و خدمت رسانی به طلاب، بیان داشت: اگر چنین مرکزی (مرکز خدمات حوزه های علمیه) تأسیس نمی شد، طلاب با مشکلات عدیده ای مواجه بوده و برای رفع نیازهایشان مأمن و پناهگاهی نداشتند.
   ایشان در مورد ظرفیت های موجود در فسا خاطر نشان کرد: در شهرستان فسا زمین جهت ساخت و ساز برای ساخت مسکن طلاب وجود دارد و ما برای به ثمر رسیدن این هدف تمام تلاش خود را با همکاری مدیریت راه و شهرسازی فسا انجام خواهیم داد.
   قبل از سخنان امام جمعه فسا، معاون مسکن مرکز خدمات استان فارس ضمن معرفی مسئولین ستادی مرکز خدمات حوزه های علمیه و مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون، در مورد وضعیت زمین های بازدید شده و پیگیری های صورت گرفته، گزارشی ارائه و سپس آقای خان احمدی در مورد فعالیت های مؤسسه مسکن در زمینه تأمین مسکن طلاب در سراسر کشور، ساخت واحدهای مسکونی در نقاط کشور، پرداخت ودیعه مسکن جهت اساتید حوزه علمیه و سایر خدمات مسکن مرکز مطالبی را بیان کرد.
   معاون خدمات مسکن و امور بهره برداران مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون افزود: یکی از سیاست های مرکز خدمات تمرکز زدایی است لذا مرکز خدمات تلاش می کند طلاب را در نقاط مختلف کشور و در شهرستان ها ساکن نماید.
   امام جمعه فسا نیز اذعان داشت: در این راستا اگر ودیعه مسکن به اساتید پرداخت شود ما حاضر هستیم زمینی که به منظور ساخت استاد سرا به حوزه علمیه فسا تحویل شده را جهت ساخت مسکن طلاب به مؤسسه مسکن واگذار کنیم.
   مرحله بعدی این بازدید ها، بازدید از زمین های موجود در شهرستان استهبان بود که پس از انجام این بازدید ها جلساتی جداگانه با امام جمعه این شهرستان و کارشناس املاک اداره راه و شهرسازی استهبان برگزار شد.
   در جلسه ای که با جناب آقای ذوالقدر مسئول املاک استهبان صورت پذیرفت ایشان بیان داشت: بدلیل محدودیت زمین در استهبان، تنها زمینی که بلامعارض و قابل واگذاری به حوزه علمیه می باشد زمینی است که قبلاً به شما معرفی شده و بقیه زمین های موجود هر کدام مشکلاتی داشته که قابل واگذاری نمی باشند.
   نشست بعدی در دفتر حجت الاسلام والمسلمین خاوری امام جمعه شهرستان استهبان برگزار شد.
   در این جلسه حجت الاسلام حسینی معاون مسکن مرکز خدمات فارس، ضمن ارائه گزارشی کلی از وضعیت زمین های بازدید شده توسط معاون خدمات مسکن و امور بهره برداران مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون، پیگیری های صورت گرفته در مورد مسکن طلاب در شهرستان های شیراز، فسا، جهرم و استهبان را تشریح کرد.
   در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین خاوری ضمن خوش آمد گویی به میهمانان، در مورد وضعیت جغرافیایی استهبان تصریح کرد: شهرستان استهبان بدلیل واقع شدن در منطقه ای میان دو رشته کوه، از لحاظ وجود زمین مناسب برای مسکن در محدودیت می باشد و زمین هایی که موجود هستند اکثریت مشکل مالکیت دارند و برای مسکن طلاب مناسب به نظر نمی رسند.
   آقای خان احمدی ضمن تشکر از امام جمعه
   استهبان بیان داشت: با بررسی های صورت کرفته و بدلیل نامناسب بودن زمین های معرفی شده، درخواست داریم که با شهردای و اوقاف این شهرستان هماهنگی صورت گرفته تا این زمین ها را بصورت تهاتر تعویض و یا با همراهی خیرین استهبان زمین هایی هر چند در قطعات کوچکتر ولی در محدوده شهر جهت ساخت مسکن طلاب این شهرستان تهیه شود زیرا روحانیت باید در بین مردم حضور داشته تا مردم بتوانند از حضور و خدمات آن ها بهره مند شوند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: