مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • دومین همایش ضیافت نور در قم برگزار شد

   کد: 8168
   ۱۳۹۵/۰۴/۱۵
   قم/ دومین همایش ضیافت نور به‌منظور تکریم خانواده روحانیون مرحوم استان قم برگزار شد.
   دومین همایش ضیافت نور در قم برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان قم، دومین همایش تکریم خانواده روحانیون مرحوم استان با عنوان «ضیافت نور» با حضور رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و جمعی از مسئولین این مرکز در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا(س) قم برگزار شد.
   حجت الاسلام و المسلمین مدنی عضو شورای فرهنگی مرکز خدمات در این مراسم گفت: یکی از اهداف همایش ضیافت نور این است که به حضرت ولی‌عصر(عج) عرض کنیم با رفتن یک سرباز از میان سربازان شما هرگز پرچم سربازی شما به زمین نخواهد افتاد و این احساس سربازی در همه ما وجود دارد.
   وی بیان کرد: عزیزی از میان ما رفته است، اما این احساس را داریم تا در مسیر سربازی امام زمان(عج) جان خود را فدا و فرزندانمان را در این مسیر نورانی و مقدس تربیت کنیم.
   عضو شورای فرهنگی مرکز خدمات با بیان اینکه رفتار و برخورد انسان تحت تأثیر اندیشه و افکار او قرار دارد، گفت: افکار و اندیشه است که به کل زندگی حتی سخن گفتن، سکوت، لباس پوشیدن و برخوردهای ما شکل می‌دهد.
   وی تصریح کرد: اگر برداشت، اندیشه و تفکر انسان غلط و اشتباه باشد دردسرهای بسیاری برای او به وجود می‌آورد که ممکن است غیرقابل‌جبران و مشکل آفرین باشد.
   حجت الاسلام و المسلمین مدنی ابراز داشت: اگر تصور ما از به دنیا آمدن درست باشد و بدانیم چرا به این دنیا وارد شده‌ایم جلوی بسیاری از مشکلات ما گرفته می‌شود ولی اگر تصور ما اشتباه باشد در زندگی دچار اشتباهات بسیاری خواهیم شد.
   وی با اشاره به آیه 2 سوره ملک بیان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید: «الَّذی خَلَقَ الْمَوْتَ وَ الْحَیاهَ لِیَبْلُوَکُمْ أَیُّکُمْ أَحْسَنُ عَمَلاً وَ هُوَ الْعَزیزُ الْغَفُورُ؛ همان که مرگ و زندگی را (برای شما آدمیان) پدید آورد تا شما را بیازماید که کدامتان نیکوکارترید و اوست مقتدر شکست ناپذیر و آمرزنده.»
   وی ادامه داد: خداوند می فرماید شما را نه به لذت و نه به مصیبت و مجلس عزا دعوت کردم بلکه شما را به مدرسه دعوت کردم؛ شما را به دنیا آورده‌ام که در این دنیا رشد، تعالی و کمال یابید و برای جهان واقعی دیگر آماده شوید و اگر دید ما نسبت به دنیا این‌چنین باشد مصیبت‌ها و گرفتاری‌ها ما را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد.

    وی با اشاره به اینکه وقتی عزیزی را از دست می‌دهیم با رفتن او امتحان می‌شویم، گفت: امتحان فقط برای ما نیست حتی انسان‌های بزرگ و پیامبران نیز امتحان می‌شدند و باید بدانیم گاهی این ابتلائات لطفی از جانب خداوند است.
   در ابتدای همایش حجت الاسلام و المسلمین جعفریانی مدیر مرکز خدمات استان قم گفت: امروز توفیق بزرگی نصیب ما شده است که خادم و خدمتگزار خانواده روحانیون ملکوتی و بزرگوارانی هستیم که سال‌ها برای نشر معارف اهل‌بیت(ع) زحمت کشیده‌اند ولی اکنون در میان ما نیستند.
   وی ابراز داشت: به پیشنهاد معاونت سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات امسال همایش تکریم از خانواده روحانیون مرحوم در سراسر کشور برگزار شده است و به لطف خدا و حضرت ولی‌عصر(عج) مرکز خدمات استان قم نیز موفق شد برای اولین بار در خدمت خانواده روحانیون عزیز و گرامی باشد.
   مدیر مرکز خدمات استان قم با بیان اینکه گسترش فرهنگ طلبگی و روحانیت در خانواده‌ها یکی از اهداف این همایش است، گفت: امیدواریم این همایش موجب شود که خانواده‌های روحانیون با یکدیگر آشنا شده و این ارتباط‌ها گامی باشد برای اینکه فرهنگ روحانیت در خانواده‌ها باقی بماند.
   وی بیان کرد: در سال‌های اخیر سعی کردیم با ارتباط بیشتری که با طلاب و خانواده‌ها برقرار کردیم تا حد توان بتوانیم مشکلات آنها را برطرف کنیم و به لطف خداوند اقدامات خوبی انجام شده است و در آینده نیز این مسیر را ادامه خواهیم داد.
   پس از نماز جماعت به امامت حجت الاسلام و المسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، خانواده روحانیون مرحوم استان در کنار مسئولین مرکز خدمات روزه خود را افطار کردند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.