مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • ضیافت افطاری معمرین استان فارس برگزار شد

   کد: 8152
   ۱۳۹۵/۰۴/۱۵
   شیراز/ مراسم معنوی ضیافت افطاری در استان فارس ویژه معمرین و خانواده آنان در باغ خانواده شهرداری شیراز برگزار شد.
   ضیافت افطاری معمرین استان فارس برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان فارس، مراسم معنوی ضیافت افطاری ویژه معمرین و خانواده آنان در باغ خانواده شهرداری برگزار شد.
   در ابتدای این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین عباسپور مدیر مرکز خدمات استان فارس ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در مراسم، به اهداف برگزاری این مراسم اشاره و سپس گزارشی از فعالیت‌های مرکز خدمات استان فارس ارائه کرد.
   حجت الاسلام والمسلمین حسام افروز معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات در این مراسم توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های ارائه شده توسط مرکز خدمات به روحانیون معمر ارائه کرد و گفت: مرکز خدمات حوزه‌های علمیه خدمت به معمرینی را که سال‌ها برای تبلیغ دین مبین اسلام تلاش کرده‌اند افتخاری برای خود می‌داند.
   وی خاطرنشان کرد: با حمایت‌های دفتر مقام معظم رهبری و پیگیری‌های مکرر ریاست مرکز امید است بتوانیم هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی سطح خدمات را افزایش دهیم.
   در ادامه این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین دکتر شفیعی از بنیاد بین‌المللی غدیر در ارتباط با برکات و فیوضات ماه مبارک رمضان که ماه نزول قرآن و بخشش و رحمت الهی است مطالبی را بیان کرد.
   وی با اشاره به مقام و مرتبت حضرت علی(ع) گفت: هرکس که ولایت امیرالمؤمنین (ع) را بپذیرد قطعاً به این آیه شریفه «وَ نُنَزِّلُ مِنَ القُرآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَ رَحمَتٌ لِلمُومِنِینَ» عمل کرده است و کسی که ولایت آن حضرت را پذیرفته باشد قرآن برای او شفا و رحمت است و برای غیر از آن چنین نیست، چون قلبش مریض است.
   استاد حوزه علمیه با اشاره به آیه شریفه «اِلَّا مَن اَتَی اللهِ بِقَلبٍ سَلِیم» گفت: قلب سلیم قلبی است که ولایت حضرت امیرالمؤمنین (ع) را پذیرفته باشد زیرا نعمت امامت و ولایت امیرالمؤمنین (ع) طبق آیه «وَ لَتُسئَلُنَّ یومَئِذٍ عَنِ النَّعِیم» در قیامت نیز از آن سؤال می‌شود.
   وی با اشاره به شرایط جدید در دنیای کنونی افزود: قلبی که بیمار باشد مثل زمین شوره‌زار است، زیرا وهابیون قرآن می‌خوانند ولی چون قلبشان مریض است تروریست از آن به وجود می‌آید.
   ویزیت و اندازه‌گیری فشار و قند خون حاضرین در مراسم، سخنرانی خانم احمدنیا کارشناس تغذیه استان و سخنرانی نماینده معاونت فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری شیراز پیرامون فضاهای فرهنگی شهرداری از دیگر بخش‌های این مراسم بود.
   در پایان نیز حاضرین در مراسم در کنار مسئولین مرکز خدمات روزه خود را افطار کردند.
   گفتنی است در این مراسم حجج‌اسلام و المسلمین عباسپور مدیر مرکز خدمات استان فارس و جعفریانی مدیر مرکز خدمات استان قم نیز حضور داشتند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.